Pomoc pro Orlovy

Den pro Orlovy 2017

Instruktorská lesní škola a vůdcovský lesní kurz Gemini jezdí na Orlovy už dvacet let a vděčí tomuto místu za mnohé. Proto se instruktoři Gemini rozhodli, že chtějí udělat něco na oplátku pro Vorlovskou hájovnu a její okolí.

V roce 2016 se poprvé během letního běhu Gemini konal Den pro Orlovy, který se od té doby koná každoročně.

Během prvního Dne pro Orlovy, na kterém pracovalo přes 100 instruktorů, účastníků a absolventů školy, se například povedlo vyrobit repliku vozíku, se kterým na Orlovy dorazil zakladatel českého skautingu Antonín Benjamín Svojsík s prvními táborníky, březový stolek podobný tomu, na kterém překládal knihu Scouting for Boys, nebo postavit informační tabuli pro kolemjdoucí.

Do léta 2018 bylo během Dnů pro Orlovy upraveno místo prvního skautského tábořiště v Čechách provedeno množství drobných úprav místa jako oprava plotu, schodiště a mimo jiné vytvořen tento web.