Praktické informace

Součástí areálu jsou dvě stavení – budova s kuchyní, jídelnou a koupelnou a samotná hájenka.

UBYTOVÁNÍ

Hájenka má v přízemí místnost s palandami na spaní. Vyspí se tu 10 lidí. Dále zde najdeme větší místnost pro společná setkávání a dvě malé místnosti. V podkroví je dalších 8 ložnic s postelemi. Celková kapacita hájenky tedy čítá 35 osob.

Druhá budova obsahuje plně vybavenou kuchyň s jídelnou, dvě sprchy s bojlerem a 6 záchodů.

V době od června do září stojí na louce u hájenky 14 podsadových stanů s kapacitou 28 lidí. V létě se zde tedy dokáže ubytovat přes 60 lidí.

Cena za osobu a noc je 160 Kč pro skauty a 170 Kč pro neskauty, cena je včetně energií (ceny jsou nyní upravené tak, aby reflektovali aktuální cenu elektřiny)

V letních měsících (červen – září) je minimální obsazenost 35 lidí (při nižším obsazení je cena jako za 35 os). V zimních měsících pak 20 osob.

CESTA

Autem

Výchozím bodem je obec Kejžlice (kam se dá přijet buď od Humpolce nebo od Světlé nad Sázavou).

Z hlavní ulice se v Kejžlici odbočí na západ směrem na Nový Dvůr. Za Novým Dvorem narazíte na křižovatku několika lesních cest. Z té se vydáte vpravo (mírně nazpět) po neasfaltované lesní cestě, která je většinou sjízdná i pro auta typu Octavia. Tato cesta vede až k vratům hájenky

Bez auta

Z Lipnice nad Sázavou

Do Lipnice nad Sázavou jezdí autobusy ze Světlé nad Sázavou a z Havlíčkova Brodu, kam se lze dopravit vlakem.

Z Lipnice se vydáte po modré turistické značce směrem na jih až přijdete na křižovatku se silnicí mezi Kejžlicemi a Bratroňovem – bod „Nový Dvůr – rozcestí“. Další postup viz cesta autem – to je totiž to místo, kde se při cestě autem uhýbá ze silnice na lesní cestu.

Celá cesta je asi 5 km (tak na hodinu ostřejšího pochodu), viz mapa převzatá se serveru mapy.cz.

Z Okrouhlice

Okrouhlice je nejbližší železniční zastávka, nestaví zde ale všechny vlaky, některé rychlíky staví ve Světlé nad Sázavou, ale nikoliv v Okrouhlici.

Cesta vede po zelené značce do Lipnice a dále viz výše, celkem něco přes dvě hodiny ostré chůze.